آرشيو
مداحی
آرشيو
سخنرانی
آرشیو
فروشگاه فرهنگی
اولین سوگواره شعر عاشورایی طوفان واژه ها روضه الشهدا/گلچین روضه ها و نوحه های سال ۱۳۹۳ نفس المهموم/ گلچین نوحه های محرم۹۲
تاریخ  تاریخ : ۴ اسفند ۱۳۹۱
تعداد بازدید  تعداد بازدید : 1,338 مرتبه

meghdad

به لطف خداوند متعال و با دعای آقایمان امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف دوست عزیز و هم هیاتی گرامی جناب آقای مقداد داداشی که طی سالهای گذشته به تحصیل در علوم دینی مبادرت نموده بود به کسب فیض ملبس شدن به لباس رسول گرامی اسلام و علمای عالیقدر دین نائل گردید.هیات سائلین الحسین علیه السلام محفل ولائیان فاطمی رشت ضمن تبریک و تهنیت به حجت الاسلام مفداد داداشی اقدام به انتشار متن نگاشته شده توسط ایشان   در وبلاگ شخصی اشان نموده است که با هم  می خوانیم.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

امروز که این چند سطر را مرقوم میکنم نفس هایم به شماره افتاده وتکلّم برایم بسیار مشکل شده است، احساس میکنم از الآن تا انتهای عمرم تحت یک نگاه شدید وقوی کنترل میشوم، نگاهی که با مراعاتش میتوان به جایی رسید که قابل تصور نیست، وبا ندیدنش راهی جز اسفل السافلین در پیش نخواهد بود. نمیدانم من رهرو کدام مسیرم اما امید دارم با دعای خوبان روزگار به راه حُسن کشیده شوم.

در زادروز میلاد پدر حضرت صاحب الامر (علیهما السلام) توفیق رفیق را ه این کمترین شد تا بتوانم خود را به ثیاب بزرگان دین درآوردم، لباسی که توان وصفِ عظمتش از زبان الکن من ساخته نیست، و مرا طاقت وگنجایش بر شکرش نیست، لباسی که مَثَلش مَثَل قرآن است که برای مومنین شفاء است وبر ظالمین جز خسارت نمی افزاید(اسراء/۸۲)، ومن نمیدانم چه سرّی و خصوصیتی در این لباس نهفته است که هم میتوان با آن به ملکوت اعلی پرگشود وهم در پایین ترین درجات بدی ها سُکنی گزید.

امّا امروز علاوه براین توفیق عُظمی که ذکرش گذشت، لطف دیگری عائد این حقیر شد، وآنهم زیارت بزرگی بود که افتخارم این است که به دست ملکوتی ایشان معمم گشته ام، شخصیتی که در این وانفسای والذاریات که دیندار در زمین وآسمان به سختی یافت میشود، نمیشود دینداری اش را توصیف کرد، مجتهدی که امام (ره) اورا برخلاف عرف مکاتباتش «آیت الله» خظاب کرد وبزرگانی چون مرحوم خویی(ره) می فرمودند که «ایشان بی نظیر است»، واهل فخر وفضل از عظمت روحی وعلمی او آگاهند. بزرگی که در بازار جنس های چینی ومبتذل، اصلِ اصلِ اصل است، وفارق از همه تعابیر میتوان او را « العبد عبدالله خائفی» خواند، که حقیقتا شهرتش برزانده ی وجود نازنینش است وچه وصفی بالاتر از عبودیت می توان کسب کرد. کسی که در آسمانها بهتر از زمین می شناسندش. عزیزی که همه ی وجودش تواضع وفروتنی است، و انگار آفریده شده تا مصداقی باشد برای خطبه ی متقینِ امیرالمومنین(علیه السلام). و وا اسفا که ما گیلانی ها نتوانستیم اورا در خود جای دهیم وانگار برای همه جز ایشان در بلادِ ما جای هست، بلادی که می توانست با حضور بزرگانی چون ایشان وتأثیر انفاس قدسیّه ی آنها امروزه به سرزمین صالحان وپارسایی بدل شود. و حالاجز حسرت چه چیزی برایمان باقی مانده است؟!

ایکاش این قلم ودل کوچک من طاقت بر ادامه ی این مکتوب داشت ومیتوانستم ذره ای از مشکلات فعلی ما در استان را که از نبودن این بزرگان نشئت گرفته است بازگو کنم و کمی آرام شوم، ولی چه کنم که این روزها کمی طاقت من وشاید بزرگان استان کمی زود سر می رود ودیگر توانی برای ادامه باقی نمی نهد.

امیدوارم همه ی دوستان دعایی در حق دل خسته ی این کمترین کنند تا من هم ذره ای دراین لباس به این بزرگان نزدیک شوم.

به قلم هم هیاتی عزیز حجت الاسلام مفداد داداشی

مطالب مرتبط :
دیدگاه ها
دیدگاه شما
ایمیل شما در نظر منتشر نخواهد شد