آرشيو
مداحی
آرشيو
سخنرانی
آرشیو
فروشگاه فرهنگی
اولین سوگواره شعر عاشورایی طوفان واژه ها روضه الشهدا/گلچین روضه ها و نوحه های سال ۱۳۹۳ نفس المهموم/ گلچین نوحه های محرم۹۲
تاریخ  تاریخ : ۴ مرداد ۱۳۹۲
تعداد بازدید  تعداد بازدید : 691 مرتبه

haram

 

گروه‌های مسلح  بارها تهدید کرده‌ بودند که مرقد حضرت زینب (س) نوه پیامبر اکرم (ص) را در حومه دمشق تخریب خواهند کرد.عاملان همه این حملات به اماکن مقدس در سوریه گروه‌های مسلح مدعی دفاع از اسلام هستند.
اما روز جمعه تروریست‌ها به مرقد مطهر حضرت زینب (س) دو گلوله خمپاره شلیک کردند.
در این حمله، «انس الرومانی» مدیر اداری آستان مقدس حضرت زینب (س) به شهادت رسید و شماری از زائران مجروح شدند.
اصابت خمپاره‌ها خساراتی هم به صحن خارجی حرم وارد کرد. در پاسخ به تجاوز تروریست‌ها، «کمیته‌های مردمی» که وظیفه دفاع از حرم مطهر را بر عهده دارند، مقر تجمع گروه های مسلح را در “حجیره” در حومه دمشق مورد حمله قرار دادند.

گلوله های خمپاره‌ای که به سوی مرقد مطهر حضرت زینب (س) شلیک شده بود ، به اطراف مرقد اصابت کرده و هیچ یک از این گلوله‌ها به صحن مرقد ایشان برخورد نکرده است.

هیات فرهنگی مذهبی سائلین الحسین علیه السلام محفل ولائیان فاطمی رشت ضمن صدور بیانیه ای این حرکت وحشیانه و ددمنشانه ایادی استکبار جهانی را محکوم نموده که به شرح ذیل می باشد:

حمله وقیحانه به مرقد مطهر حضرت زینب (س) یگانه اسوه صبر، پایداری و پرچمدار راستین قیام سرخ امام حسین (ع) در کربلا از سوی گروه های تندرو سلفی، کاری وحشیانه و غیر اسلامی و نشانگر استیصال مستمر آنان در میدان نبرد با سوریه است.
از دیگر سو، شهادت تعدادی از نمازگزاران و زائران حضرت زینب (س) و سکوت خفت بار منادیان دمکراسی در غرب حکایت از رفتار دوگانه و دروغین آنها در حمایت از حقوق انسانی و صیانت از ارزشهای انسانی است.
بی تردید، هدف آتش فتنه امروز در سوریه نیز براه انداختن جنگ قومی و طایفه ای در منطقه خاورمیانه بوده و دست های ایادی استکبار و نیز وهابیون سلفی در این فتنه آشکار است و آنچه مسلم است این اقدام نیز در راستای جریحه دار کردن احساسات پاک مسلمانان و شعله ور ساختن جنگ و برادرکشی صورت می گیرد.
هیات فرهنگی مذهبی سائلین الحسین علیه السلام محفل ولائیان فاطمی رشت ، ضمن محکومیت این اقدام ددمنشانه سلفی های تندرو در هتک حرمت مقدسات اسلامی و قبور مطهر حضرت زینب (س)، از همه مسلمانان بویژه علمای بلاد اسلام می خواهد که ضمن عمل به مسوولیت خطیر خویش در محکومیت آشکار این اقدام و برائت از جنایت کاران با تاکید بر اتحاد و یکپارچگی، جلو تفرقه انگیزی بیشتر افراطیون سلفی در سوریه و منطقه را سد کنند.
دیدگاه ها
دیدگاه شما
ایمیل شما در نظر منتشر نخواهد شد